DigitStore.iR

چگونه اپلیکیشن های شارژ خور پشت صحنه را خاموش کنیم؟

پست های پیشنهاد شده

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_01/Android-apps.jpg.c269c6b58a6ce021865fbcce047029e2.jpg">
 
احساس می کنید سرعت گوشی یا تبلت شما مثل قبل نیست یا شارژ باطری خیلی زود تمام می شود احتمالا چند اپلیکیشن سرکش در پس زمینه در حال دستبرد زدن به شارژ گوشی شما هستند. حتما نگران شدید و می پرسید چگونه اپلیکیشن های شارژ خور پشت صحنه را خاموش کنیم؟ خاموش کردن اپلیکیشن های در حال در پس زمینه بسیار آسان است.

شناسایی مجرمان

اولین گام بستن تمام اپلیکیشن ها برای شناسایی مجرمان اصلی است. برای شناسایی نیاز به ابزاری دقیق دارید. شایع ترین نشانه ی سرکشی اپلیکیشن های پشت صحنه زودتر تمام شدن شارژ باطری است برای اینکه بفهمید کدام اپلیکیشن بیشتر شارژ باطری را تمام می کند به قسمت Settings > Battery بروید و از زمان آخرین شارژی که داشته اید وضعیت را بررسی کنید.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_01/1-2.png.c0235f0c068f46a96343bfaeb5718bb4.png">

بررسی روند مصرف

اگر می خواهید دقیق تر وضعیت را بررسی کنید و میزان مصرف هر اپلیکیشن را ببینید باید به قسمت Developer Access بروید که یک گزینه ی مخفی است و باید قفل گشایی شود برای انجام این کار باید به قسمت Settings > About Device بروید و با حرکت به سمت پایین گزینه ی Build number را بیابید. بر روی این گزینه چندین بار ضربه بزنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد اما اگر این کار را ادامه دهید یک نوتیفیکیشن تبریک دریافت می کنید و Developer باز می شود.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_01/2-1.png.ed166a8903ef75bcbf78db793ced891d.png">

اکنون به منوی تنظیمات باز گردید و گزینه ی جدیدی که در اختیار شما قرا گرفته را ببینید: Developer options! در این قسمت می توانید تنظیمات جدیدی را وارد کنید اما مواظب باشید و آگاهانه این کار را انجام دهید.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_01/setting.png.ebab0853ae0d6aed06c0a6092843dd92.png">

گزینه ای که شما به دنبال آن می گردید Process stats است که نشان می دهد هر اپلیکیشن چه میزان از رم را مورد استفاده قرار می دهد علاوه بر این اطلاعات بیشتری نیز در اختیار شما قرار می دهد.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_01/4.png.2e98087d6b76d0d5e8b2bb510ad812e3.png"> 

هدف خود را مشخص کنید

اکنون که به ابزار تشخیص مجهز شدید اما از کجا بدانید باید کدام اپلیکیشن را خاموش کنید؟ همه ی اپلیکیشن های پشت صحنه مستحق مرگ نیستند وجود بعضی از آنها برای عملکرد بهتر گوشی شما ضروری است. برای نمونه اگر به خاموش کردن Google Play services, Google Search, Google Keyboard,  Google Play Store یا هر چیزی که یک نام گوگل دارد فکر می کنید احتمالا می خواهید دندان اشتباه را بکشید اجازه دهید این اپلیکیشن های ضروری در پشت صحنه کار خودشان را انجام دهند.

خائنان واقعی که به دنبالشان می گردید بازی ها و موزیک پلیرها هستند که دائما از آنها استفاده نمی کنید. ممکن است بعضی اپلیکیشن های دیگر هم شارژ باطری را تمام کنند اما دلیلش را نفهمید. بعضی از اپلیکیشن ها برای اینکه عملکرد خود را به درستی انجام دهند نیاز دارند دائم بسته های اطلاعات را بفرستند و دریافت کنند اما اگر یک بازی این کار انجام دهد هفته ها بدون اینکه حتی یک بار هم با آن بازی کرده باشید شارژ باطری شما را به تحلیل می برد.

سریع ترین راه برای متوفق کردن یک اپلیکیشن مجرم کشتن آن است. برای این کار به Settings > Apps بروید اپلیکیشن مورد نظر را Force Stop کنید به هیچگونه هشداری توجه نکنید و فقط آن اپلیکیشن مجرم را پاک کنید.

متاسفانه در دنیای اندروید مرگ دائمی وجود ندارد و ممکن است آن اپلیکیشن مهاجم دوباره بازگردد، در مورد این مشکل اقدامات دیگری نیاز است. اگر یک اپلیکیشن واقعا کاربردی ندارد و قابل استفاده نیست حتما به Settings > Apps بروید و آن را uninstall کنید.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_01/6-2.jpg.ac7bdd15e9f187908ec7d5f70f41241d.jpg">

اما بعضی از اپلیکیشن ها نیز هستند که به صورت پیش فرض بر روی گوشی شما نصب شده اند و امکان حذف آنها وجود ندارد اما این امکان هست که آنها را غیر فعال disable کنید برای انجام این کار به Settings > Apps بروید اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب کنید و آن را غیرفعال کنید، این اپلیکیشن بر روی گوشی باقی خواهد ماند اما نمی تواند کاری انجام دهد.

از نیروهای خارجی کمک بگیرید

اگر به نظرتان انجام این کارها خسته کننده است یک خدمتکار استخدام کنید تا پشت صحنه ی گوشی شما را تمیز کند، توصیه ما نصب اپلیکیشن Greenify است این اپلیکیشن زمستانی سخت به راه می اندازد و بدون اینکه متوجه شوید مهاجمان را فریز می کند. اگر می خواهید کنترل کامل گوشی را در دست بگیرید بهترین کار روت کردن است که اپلیکیشن Greenify از بهترین ها برای انجام این کار است.

Please login or register to see this image.

/monthly_2016_01/7-2.jpg.abc374a531da7b836a1a42299f231a96.jpg">

همچنین همیشه به یاد داشته باشید که پس زمینه های سیاه و تیره شارژ کمتری مصرف می کنند. امیدواریم بهره کافی را از این ابزارها ببرید.

  • Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Please login or register to see this quote.

عاااالی بود تشکر از این اطلاعات کاربردی

  • Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری