رفتن به مطلب
نخستین و بزرگترین مرجع پشتیبانی شیائومی در ایران
SEFROYEK

آشنایی با اصطلاحات رام ها و آموزش نصب رام از طریق دانلودینگ مد بدون آنلاک

پست های پیشنهاد شده

سلامخواستم اونایی که بار اولشونه گوشی شیائومی میخرن به اختصار  با چند اصطلاح و آموزش  در ارتباط با رام آشنا بشن  و یه تصویر کلی از این امور داشته باشند که ممکنه  به دردشون بخوره.

عناوین مطالب

انواع رام 

آنلاک

آموزش تغییر رام چینی به گلوبال یا دوولوپر و برعکس از طریق دانلودیگ مد بدون آنلاک

انواع رام 

شیائومی 4 نوع رام داره

رام پایدار (stable استیبل)  

مراحل توسعه رو تمام کرده و  باگ و مشکلات اندکی داره

رام دوولوپر (توسعه دهنده)  

در مراحل آزمایشی است و  این رام   دارای امکانات جدید و بیشتر هستند ولی ممکنه باگها و مشکلاتی داشته باشه البته این رام نیز خود درجاتی دارد که بعضی درجات آن که نزدیک به استیبله مشکلات کمی دارد . باید اینم بگم که لزوما همیشه دوولوپر  مشکل دار نیست ولی  چون د راین رام امکانات جدید برای آزمایش ارائه میشه ممکنه مشکلاتی داشته باشند که آن هم با آپدیت های زود به زود  برطرف می شوند.

برای مثال الان (اوایل مهر 95) ردمی نوت 3 پرو رام پایدارش اندروید 5 با میویی هشته و لی رام دوولوپر اندروید 6 با میویی هشته!

رام چینی  پایدار stable

برای چین طراحی شده و  برنامه هی پیش فرض چینی زیادی داره و گوگل پلی پشتیبانی نمیشه هیچ یک از برنامه های گوگل در آن نصب نیست   و به طور معمول هم نصب نمی شود (البته با ترفندهایی میشه  نصب کرد)

رام گلوبال پایدار stable

این رام جهانی است و برنامه های گوگل روش نصبه و خبری از برنامه های چینی نیست.

رام فست بوت fastboot

رامی  با پسوند  tgz که با بردن گوشی به حالت  فست بوت fastboot  , و استفاده از برنامه 

Please login or register to see this link.

در گوشی نصب می شود که باید قبلش گوشی آنلاک بشه

دانلود رام فست بوت برحسب مدل گوشی

رام ریکاوری recovery

رامی با پسوند rar که با بردن گوشی به حالت ریکاوری و نصب twrp  نصب میشه که باز باید قبلش گوشی انلاک بشه. در این حالت میشه کاستوم رام هم نصب کرد. یعنی رامی که توسط دیگران  ، نه شیائومی، برای این گوشی توسعه داده شده است.

دانلود رام ریکاوری بر حسب مدل گوشی 

آنلاک Unlock

برای اینکه بتونیم گوشی های شیائومی  رو روت کنیم و ریکاوری twrp  نصب کنیم که از طریقش  بکاپ بگیریم و کاستوم رام نصب کنیم باید گوشی رو آنلاک کنیم.بههمین خاطر باید  در سایت شیائومی  ثبت نام کنیم و بعد در قسمت Unlock درخواست آنلاک بدیم بعد چند روز که اجازه آنلاک داده شد با دانلود برنامه MiFlashUnlock برای آنلاک اقدام می کنیم. اگه آنلاک شد و پیام آنلاک موفقیت آمیز بود داد  که با نصب twrp می تونیم کاستوم رام نصب منیم یا مثلا رام چینی خود را به گلوبال تغییر بدیم (با دانلود رام از سایت شیائومی با پسوند rar و نصب از طریق ریکاوری

اگه آنلاک نشد و  خطا داد دیگه نمی تونیم ریکاوری twrp نصب کنیم پس نمی تونیم کاستوم رام هم نصب کنیم یا رام  چینی را به گلوبال تغییر بدیم د راین صورت  باید با دانلود رام از سایت شیائومی با پسوند tgz که مربوط به فست بوته و بردن گوشی به حالت دانلودینگ ، رام گوشی رو تغییر می دیدیم.

آموزش تغییر رام چینی به گلوبال یا دوولوپر و برعکس از طریق دانلودیگ مد

وقتی گوشی آنلاک نیست یا نمیشه از این طریق م یتونیم رام های چینی ،گلوبال و دولوپر رو  به یکدیگر تغییر بدیم.

ویندوز 64 بیتی باشه چون ممکنه در 32 بیتی  گوشی دچار مشکل بشه.

مراحل:

1 - دانلود رام فست بوت برحسب مدل گوشی  

2 - دانلود فایلهای  fastboot_edl  (با تشکر از کاربر 

بخاطر قرار دادن این فایل و آموزش رفتن به دانلودینگ مد در پست  "

3 - دانلود و نصب برنامه XiaoMiFlash    

4 - خاموش کردن  گوشی و  متصل کردن آن به کامپیوتر و بردن گوشی به حالت فست بوت با فشردن همزمان کلید پاور و ولوم پایین

5- اکسترکت فایل ها و کپی به دسکتاپ و اول  اجرای فایل  fastboot_edl   و بعد  اجرای فایل  edl که د رادامه  صفحه نمایش گوشی سیاه میشه انگار که خاموش شده! این نشانه ی رفتن به دانلودینگ مده!

5 -  اجرای برنامه XiaoMiFlash کلیک روی گزینه ی رفرش که باعث میشه گوشی شناسایی بشه باید در قسمت دیوایس برنامه گوشی با نامی شبیه  com  شناسایی بشه

6 - انتخاب پوشه رامی که در دسکتاژ گذاشته اید با گزینه ی select

7 - کلیک روی گزینه ی فلش که اگه همه چی درست باشه چیزی حدود 4-5 دقیقه طول میکشه تا رام جدید فلش بشه  و در پایان  برنامه می نویسه موفقیت آمیز!!

تبریک می گم شما رامتون رو تغییر دادید!!!

Please login or register to see this attachment.

ویرایش شده در توسط SEFROYEK
  • پسند 6

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تا فست بوت میره ولی ادامه نمیده
redmi pro

تا وصلش میکنم با کامپیوتر گوشیم روشن میشه

ویرایش شده در توسط سالار هستی

لینک به ارسال

اصلا این مربوط به ردمی پرو میشه؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

سلام بر دوستان گرامی

بنده به همین روش عمل می کنم ولی وقتی دستور edl رو اجرا می کنم هیچ اتفاقی نمیفته. 

راهنمایی بفرمایید

لینک به ارسال

سلام و احترام

ردمی پرو مدیاتک است روشش فرق داره

Please login or register to see this quote.

لینک به ارسال
مدالها

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط esmaeil soleimani
      سلام دوستان تشکر می کنم از سایت خوبتون من در کنار شیائومی گوشی های دیگه رو هم کار می کنم یه چند تا سوال دارم از خدمت شما :
      من تقریبا به نرم افزار  شیائومی مسلط هستم و مشکلی ندارم ولی در گوشی های دیگه مشکل دارم خصوصا توی سامسونگ ، هواوی و کلا گوشی و تبلت های چینی جدید
      کسی از دوستان تو این زمنیه ها کار کرده که منو راهنمایی کنه تو چند مورد :
      رام رو از کجا دانلود کنم
      و از کجا آموز ش ببینم
      البته برای گوشی های نوکیا مشکلات بیشتری دارم و هزینه هم کردم و یه باکس atf  و دانگل بست هم خریدم ولی کار باهاش رو بلد نیستم
    • توسط آشیل
      با سلام...من حدود دوماه پیش گوشیمو آپدیت کردم ولی ب خاطر اینکه رام ناقص قبل آپدیت دانلود کرده بودم گوشیم در حال آپدیت بود که یهو کلا پرید خودم می‌دونم بخاطر رام های ناقصی بود که قبل از آپدیت داخل گوشیم داشتم ...چند جا بردم گفتن کار شیامویی نمیکنن الان نمی‌دونم چیکار کنم
    • توسط حسین افشاری
      با سلام مدتی است گوشی شیایومی redmi note 4x شصت و چهار گیگ با رام ۴ خریدم ولی رام گلوبالش را پیدا نمیکنم لطفا راهنمایی بفرمایید. در سایت رسمی رام گلوبال note 4x را داره ولی به رام ۳ یا ۴ و خافظه ۳۲G یا ۶۴G اشاره نکرده وهردو رام استیبل و اونیکی را دانلود کردم جواب نداد ارور میده لطفا راهنمایی بفرمایید
    • توسط amir_s
      سلام دوستان بنده میخوام رام گوشیم رو عوض کنم ولی وقتی گوشیمو وصل میکنم این ارور رو میده
      you need to update your device to use Mi Pc Suite ...
      .به روش ریکاوری هم که میخوام رام گوشی رو عوض کنم وارد ریکاوری مود نمیشه. 
      Please login or register to see this image.
      /emoticons/56b9cd043e06e_0(6).png" title="/6*" /> راه دیگه ای هست.
    • توسط saeed0111
      با سلام میخام رام از استیبل به دولاپر تغبییر بدم لینک دانلود همینه گوشیم mi5