Soheil_C

نظر شما درباره خرید گوشیهای شیائومی؟

پست های پیشنهاد شده

با سلام

قصد خرید یک گوشی با بودجه 700-800 تومن رو داشتم. بیشترین مورد استفاده ام وبگردی و تماشای فیلم خواهد بود.

تا بحال به این نتیجه رسیدم که با توجه به اولویتها و موارد استفاده ام شیائومی و بخصوص مدل Redmi note 3 pro گزینه خوبی برای خرید هستش.

اما چند مورد باعث نگرانیم شده. به خصوص بحث تعمیرات در صورت خرابی. آیا بهتر نیست از خرید این برند صرف نظر کنم و برند شناخته شده تری رو بگیرم تا برای تعمیرات احتمالی مشکل کمتری داشته باشم؟ آیا اصلا برندهای دیگه وضع بهتری در این زمینه دارند و قطعاتشون راحت پیدا میشه؟ اصلا احتمال خراب شدن این مدل چقدره؟

نکته دیگه اینکه من تا بحال گوشی اندرویدی نداشتم ولی میخوام گوشیم از لحاظ نرم افزاری و به خصوص رابط کاربری قوی و زیبا باشه. آیا خرید این مدل منو راضی خواهد کرد؟

تاچ این مدل چطوره؟ آیا در حد برندهای معروف دیگه هست؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تفاوت Redmi note 3 pro و Redmi pro  در چیه؟ از طراحی Redmi pro خیلی خوشم اومد. مثلا اسپیکرهاش زیر گوشیه یا دکمه های خازنی پایین صفحه نمایش رو برداشته و حافظه داخلیش هم 64 گیگابایته.

ویرایش شده در توسط Soheil_C

لینک به ارسال

من می مکس خریدم قبلا نوت۲سامسونگ داشتم چندتا گوشی دیگه هم داشتم ول هیچ کدام به اندازه این گوشی و این مارک من جذب نکرده هرگوشی که میخریدم فوری دل زده میشدم اما این نه

• Like 3

لینک به ارسال

Please login or register to see this quote.

سلام

گروه شیائومی ایران در تلاش است این نگرانی رو حل کنه

بخش تعمیرات تخصصی راه اندازی شده و بزودی تاچ و ال سی دی تمامی مدل ها موجود میشه

• Like 3

لینک به ارسال
مدالها

کارشناسان عزیز من بین Mi Max 128G  و  Mi Mix 256G و Mate 8(64G) موندم.(استفاده من روزانه 14 ساعت وبگردیه) و باطری و کیفیت صفحه نمایش و قدرت اجرای برنامه ها خیلی برام مهمه. دوربین تقریبا مهم نیست برام.نمیدونم یکی از موارد بالا را بگیرم.یا یک تبلت قوی بگیرم؟

• Like 2

لینک به ارسال

تمامی گوشیهای شیائومی باطری خیلی قوی دارن

می میکس خوبه اگه از پس هزینه اش بر بیاید.

• Like 1

لینک به ارسال
مدالها

من الآن از کجا بخرم خب؟ هیچ جائی این مدل رو با گارانتی ارائه نمیده. 

Please login or register to see this image.

/emoticons/sad.png" srcset="http://forum.xiaomiiran.ir/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" title=":(" width="20" />

اصن بدون گارانتی هم خیلی کم پیدا میشه.

/emoticons/mellow.png" srcset="http://forum.xiaomiiran.ir/uploads/emoticons/mellow@2x.png 2x" title=":|" width="20" />

لینک به ارسال

کدوم مدلشو میخوای ؟

لینک به ارسال
مدالها

تفاوت note 3 pro و redmi pro بجز دیزاین. توی پردازنده هاشونه که redmi pro از پردازنده مدیاتک helio x20 استفاده کرده که cpu ضعیفی نیست ده هسته اییه و جزو پرچمدارای مدیاتک حساب میشه با گرافیک mali T880 mp4 که اخرین نسخه از گرافیک Mali هست و تمام بازی ها رو بخوبی اجرا میکنه. note 3 pro هم اسنپدراگون 650 شرکت کوالکام رو داره که 6 هسته ایه و الان جزو میان رده های کوالکام حساب میشه و قدرتش با همین helio x20 مدیاتک برابری میکنه البته helio x25 هم هست که توی نسخه 128گیگ redmi pro هست و تفاوت زیادی با x20 نداره گرافیکشم همون T880 هست فقط لیتوگرافی و کلاک هسته ها متفاوته. مثلا :

Helio x20 چهارهسته Cortex-A53 1.85GHz و چهار هسته Cortex-A53 1.4GHz و دوهسته Cortex-A72 2.3GHz داره کلا میشه ده هسته که با معماری ARM big.LITTLE و با لیتوگرافی 20نانومتری ساخته شده بهمراه چیپ گرافیکی Mali T880 mp4 780MHz
Helio x25 چهار هسته Cortex-A53 2.0GHz و چهار هسته Cortex-A53 1.55GHz و دوهسته Cortex-A72 2.5GHz داره کلا میشه ده هسته که با معماری ARM big.LITTLE و با لیتوگرافی 16نانومتری ساخته شده بهمراه چیپ گرافیکی Mali T880 mp4 850MHz

هرچی عدد لیتوگرافی پایین تر باشه توی بهینگی پردازش تاثیر مثبت داره که باعث کمتر داغ شدن و مصرف کمتر باتری میشه و همینطور این امکان رو میده تا کلاک هسته ها رو بالاتر ببرن و  از حداکثر قدرت cpu و gpu استفاده بشه.

Snapdragon 650 هم چهار تا هسته Cortex-A53 1.4GHz و دوتا هسته Cortex-A72 1.8GHz داره که کلا میشه 6هسته و با لیتوگرافی 28نانومتری ساخته شده بهمراه چیپ گرافیکی Adreno 510 

از نظر گرافیکی این دوتا گوشی تقریبا در یه سطح هستند تو بعضی از تست ها Adreno510 امتیاز بهتری گرفته بعضی تست ها هم T880 mp4 امتیاز بهتری گرفته خیلی هم نزدیک به هم

مثلا آدرنو510 توی بازی dead trigger 2 حدود 15% بهتر عمل کرده ولی توی Asphalt 8 حدود 6% ضعیفتر بوده اینم بستگی به بازیا داره که برای کدوم پردازنده ها بهینه شدن.
ختم کلام مدیاتک بازده بیشتری داره بخاطر 10هسته بودن و پرفورمنس بالاتری داره و بیشتر هم داغ میکنه ینی اسنپدراگون خنک تر کار میکنه ولی معدود نرم افزار هایی پیدا میشن که بخوان از تمام هسته ها و قدرت cpu استفاده کنن پس هسته های زیاد دلیل بر بهتر بودن نیست و یه نکته هم اینکه برای افرادی که از کواستوم رام ها استفاده میکنن snapdragon انتخاب بهتریه چون دولوپرها بیشتر برای این نوع پردازنده رام میزنن و به مدایتک کمتر توجه میکنن.

حالا بستگی به خودت داره اگه طراحی گوشی برات مهم تره به پردازنده نگاه نکن چون ضعیفتر نیست ولی اگه میخوای اندرویدت همیشه بروز باشه و رام میزنی note 3 pro انتخاب بهتریه

• Like 2

لینک به ارسال

خودمم همین امروز redmi pro رو سفارش دادم بااینکه رام چین هم روشه. مقایسه هاشو هم تو یوتیوب دیدم با note 3 pro واقعا سریع تر بود تو لود بازیها و اپ ها

راستی یه تفاوت مهم رو هم یادم رفت ! صفحه نمایش redmi pro اولدیا Amoled هست و احتمالا ساخت سامسونگم هست چون فقط سامسونگ امولد میزنه و کیفیتش ب مراتب بهتر از پنل های ips هست مخصوصا Brightness و شفافیت بالا در زیر نور افتاب و رنگها رو هم جذاب تر نشون میده و همینطور رنگ شکی عمیق که ips عمرا بتونه مشکی رو به این خوبی نشون بده فقط تو رنگ سفید کمی ضعف داره ک قابل چشم پوشیه و مصرف کمتر باتری نسبت ب ips

• Like 2

لینک به ارسال

با تشکر فراوان از توضیحاتتون.

قصد خرید Redmi note 3 pro رو داشتم. فروشگاهی که ازش قصد خرید دارم میگه پک اروپا رو داریم. پک اروپا هم طولش 152 میلیمتره. ینی دو میلیمتر بزرگتره.

خواستم ببینم عیب خاصی نسبت به پک چین نداره؟ مثلا قطعاتش با پک چینی متفاوت نیست؟ مثلا فرض کن بخوام ال سی دیشو بخرم. طوری نباشه که بگن فقط ال سی دی پک چین توی بازار پیدا میشه و روی پک اروپا نمیخوره.

/emoticons/mellow.png" srcset="http://forum.xiaomiiran.ir/uploads/emoticons/mellow@2x.png 2x" title=":|" width="20" />

دوم اینکه بهشون گفتم با گارانتی هم ارائه میدید؟ گفتند با گارانتی یک ساله 70 تومن گرونتر میشه. آیا همون یک هفته مهلت تست کافی نیست و با گارانتی بخرم؟

تشکر دوباره. 

سلام

مدل Redmi note 3 pro. به نظرتون لازمه با گارانتی بخرم؟ ینی با توجه به مهلت یک هفته ای تست اگه مشکلی داشته باشه توی این چند روز مشخص نمیشه؟ آخه برای گارانتی 70 تومن بیشتر میگیرن و 70 تومنم پول کمی نیست برام.

قصد خرید از سایت شیراز مارکت رو دارم. چون توی شهرمونه و به صورت حضوری میتونم خرید کنم.

ویرایش شده در توسط Soheil_C

لینک به ارسال

اگه پولت میرسه گوشی mi4s بگیر 
اگه نه برو redmi note 3 رو بخر نسخه پرو

• Like 1

لینک به ارسال

گارانتی توی ایران کشکه پول اضاف براش نده حتی گارانتی های ب ظاهر معتبر پاسخگو نیستن چ برسه ب این درپیتا ! 

پک چین باشه یا اروپا مهم نیس رو هردوش میشه رام گلوبال زد هیچ فرقی هم نمیکنه فقط همون سایزشه ک گفتین بنظرم چین باشه بهتره

• Like 1

لینک به ارسال

🌺🌺داستان من و رفیق چشم‌بادامی‌ام، شیائومی🌺🌺

حدود 9 ماه پیش تصمیم گرفتم گوشی هوشمند جدیدی بخرم. در ب‍حبوحه‌ی انتخاب مدل گوشی با مقاله‌ای روبرو شدم که برند جدیدی از گوشی‌های هوشمند را معرفی می‌کرد: شیائومی.
با توجه به مطالبی که راجع به این برند چینی خواندم، مجاب شدم ریسک کرده و یکی از گوشی‌های میان‌رده‌ی این برند ناآشنا را امتحان بکنم. کانفیگ و کیفیت عالی ساخت، در کنار قیمت مناسب گوشی‌های شیائومی، ادعایی بود که من را به این تصمیم رساند.
آن زمان اغلب فعالان بازار حتی نام این برند را نشنیده بودند و با شنیدن نام آن لبخند می‌زدند. لبخندی معنادار که می‌توانست هرکسی را از خرید گوشی‌های شیائومی پشیمان کند! یادم هست که یکی از فروشندگان پاساژ الزهرا(بورس موبایل قم) به این نکته اشاره کرد که: «اگر روزی گوشی تو با مشکل مواجه شد قطعات آن را در بازار پیدا خواهی کرد؟»

این سؤال مهمی بود. پس من هم در اولین قدم به سراغ فروشگاه اینترنتی xiaomi-fa.com  رفته و از اپراتور این شرکت(خانم نجفی 07132340531) همین سؤال را پرسیدم. ایشان با قاطعیت پاسخ دادند: ما از کیفیت گوشی‌های این برند آن اندازه اطمینان داریم که گارانتی تعویض 12 ماهه ارائه می‌کنیم! سایت شرکت هم این مسئله را بی‌هیچ قید و شرطی تائید می‌کرد.
گارانتی تعویض 12 ماهه قوت قلبی بود که باعث شد من بی‌هیچ واهمه‌ای یک نسخه از گوشی Redmi 3 pro را به همراه چند اکسسوری از همین برند خریداری بکنم و بابت مجموع آن‌ها مبلغ 1,108,800 تومان نقداً پرداخت کنم.‌
گوشی مذکور حدود 8 ماه مهمان دستان من بود، تا این‌که حدود یک ماه پیش، هنگام استفاده از مبدل OTG ، گوشی ناگهان خاموش شد و دیگر هم روشن نشد. من هرچند بابت از دست دادن اطلاعاتم ناراحت بودم؛ اما دل‌خوشی‌ام این بود که گوشی گارانتی تعویض دارد و از این بعد ضرری متوجه من نخواهد شد. پس با اطمینان خاطر، گوشی را به نشانی دفتر تهران این شرکت فرستادم و منتظر دریافت گوشی جایگزین شدم!
اما جوابی که مدیرعامل این شرکت، آقای جهانبازی(09378844124) پس از سه هفته انتظار به من داد جالب بود. ایشان قریب به مضمون افاضه فرمودند: «چهار آی سی در مدار گوشی به دلیل اتصال کوتاه سوخته است و لذا شامل گارانتی تعویض نمی‌شود!»  
این پاسخ برای من که فقط استفاده‌ای معمول و کاملاً استاندارد از گوشی می‌کردم بسیار سنگین و غیرقابل‌پذیرش بود. بااین‌حال نکته‌ای را به ایشان متذکر شدم: روزی که از شما خرید کردم، سرتاپای سایتتان را جستجو کردم و متنی با عنوان «شرایط گارانتی» پیدا نکردم. این متن در حال حاضر هم وجود ندارد.  اپراتور شما هم در این خصوص صحبتی نکرد. ازنظر حقوقی وقتی شما قیدی را در قرارداد ذکر نمی‌کنید یعنی قیدی وجود ندارد!
ایشان در پاسخِ استدلال من، قول دادند تا تمام تلاششان را برای تعمیر گوشی انجام دهند و شرمنده‌ی من نشوند! اما سرانجام پس از گذشت دو ماه این شرکت جنازه‌ی گوشی را برایم ارسال کرده و اعلام فرمودند: گوشی قابل‌تعمیر نیست!
یعنی شرکتی که مدعی گارانتی تعویض 12 ماهه بود حتی از تعمیر گوشی هم استنکاف کرد و به این ترتیب ضرری 750 هزار تومانی به من وارد نمود.
در این میان امیدوارم شما دوست عزیز با خواندن داستان این تجربه‌ی کوچک، در دام کلاهبرداران و دروغگویانی اینچنینی نیفتید و منطق بازار را بپذیرید که: «اگر روزی گوشی تو با مشکل مواجه شد آیا قطعات آن را در بازار پیدا خواهی کرد؟»

ا         🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺              

مطابق این منطق و این تجربه:
                              شیائومی نخرید.

ا         🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺  
والسلام
یک شهروند

• Like 2

لینک به ارسال

سلام 

سپاس از پاسخگویی و مشاوره ی خوبتون گ

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

در پاسخ به دوستمون  javadyan

من هم چندین بار قربانی ادعاهای دروغین شرکتهای گارانتی شده ام .

میدانم زمان زیادی از این پستها میگذرد ولی من تازه این متن را خوانده ام و سوالی ذهنم را درگیر کرده است.

شما فرمودید که 8 ماه از گوشی استفاده کردید و 2 ماه گوشی  نزد شرکت گارانتی کننده بوده . با صرف نظر کردن از وقفه های زمانی یعنی از خرید گوشی تا پس گرفتن چنازه اش 10 ماه طول کشیده که میتواند بیشتر هم باشد.

نکته اینجاست که در زمان نوشتن این داستان فرمودید که 9 ماه پیش تصمیم به خرید گوشی گرفتید. یعنی کل پروسه ی تحقیقات ,خرید, کارکرد, خرابی و گرانتی و بازگشت  برای شما 9 ماه طول کشیده.

این تناقض زمانی چگونه ممکن است؟؟؟

دو راه حل پیشنهادی برای این تناقض ارائه میدهم:

1- شما در زمان سفر کردید و به حدود یک ماه قبل برگشتید تا تجربه ی تلخ خود را سریعا به هم وطنان خود اطلاع دهید و آنها را از دام شیادان نجات دهید

2- همانطور که خود در عنوان مطلبتان نوشته اید  * داستان من و رفیق ...*  این مطلب داستانی بیش نبوده و تجربه ی شخصی نمیباشد

* والسلام

* شرلوک هلمز

لینک به ارسال

حالا شما سر 9  و 10 انقد حساسیت نشون نده

و من گوشی خودم رو از همین سایت گرفتم ولی سر وسایل جانبی و تحویلش واقعا منو اذیت کردن(مطمینا من کاربر فیک نیستم چون میتونید برید تمام پستای منو بخونید و ببینید به نفع کسی نحرفیدم)

من نمیگم کسی راست میگه یا دروغ ولی حرفاشون برای من غیر منطقی نیست

ویرایش شده در توسط javad205

لینک به ارسال
مدالها

امیدوارم کسی از دوستان برداشت اشتباه از نظر بنده نداشته باشن

همونطور که اول متن نوشتم خودم هم چندین بار قربانی ادعاهای دروغین شرکتهای گارانتی شدم و به هیچ عنوان پرداخت هزینه های گزاف با عنوان گارانتی رو قبول ندارم.

امیدوارم همه در خرید هاشون موفق باشن

لینک به ارسال

دوستان خرابی یا مشکل در هر برندی وجود داره

این سایت هم متاسفانه خدمات درستی نمیده فقط قیمت گوشی ها رو برده بالا

بنده تا حالا گوشی ضمانت دار نگرفتم کلا مشکلی هم تا حالا نداشتم

احتمالا دوستمون فلش با ظرفیت بالا رو زدن یا کابل شون مشکل داشته

لینک به ارسال

سلام

من یک میلیون بودجه دارم می خوام ببینم چ مدل گوشی مناسب بودجم میتونم بخرم

لینک به ارسال

درود mi5s دوربین عالی و خوش دست

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری